Jdi na obsah Jdi na menu

HC Lány B x HC Středokluky                                3:4

V neděli dopoledne  jsme si dali dostaveníčko s vedoucím mužstvem soutěže. Vzhledem k tomu, že soupeř vedl tabulku se služným náskokem, bylo naším cílem jeho náskok nezvýšit. Tudíž porazit jej. V první třetině bylo utkání naprosto vyrovnané. V brance nastoupil na záskok Lukáš Petrus a několik slibných šancí soupeři zmařil. Všichni hráči se poctivě vraceli, a proto se podařilo první třetinu dohrát za nadějného stavu 0:1. Do druhé třetiny nastoupil Petr Wostl, který podal taktéž skvělý výkon, přestože byl nerozchytaný. V této třetině započal festival zahozených šancí Lánský útočníků. Dokonce ani při situaci tří osamocených útočníků před soupeřovým brankářem neskončila gólem. Jenže se opět stalo, že přemírou snahy o vyrovnání se přestalo vracet. A toho soupeř využil ke zvýšení náskoku. Naštěstí ještě ve druhé třetině se podařilo Mankošovi snížit po přihrávce Němce na 1:2. Ve třetí třetině se do branky vrátil do klece opět Petrus. A pokračovalo v útočném hokeji. Spousty zahozených na obou stranách. Ale přece jen jich bylo více na straně Lánů. Jenže jak říká staré pravidlo (Nedáš, dostaneš.) se podařilo soupeři odskočit na dvoubrankové vedení. Přibližně pět minut před koncem utkání se podařilo snížit po nahrávce Jirkovského Šváchovi. A vypadalo to přece jen ještě na možnost zlomu. Jenže v zápětí jeden z obránců chyboval ve vlastní třetině a soupeř neváhal a znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Bylo to o to mrzutější, že se ještě podařilo Kunovi dotlačit puk do branky skvěle chytajícího soupeřova gólmana. Na další branku už nezbyl čas. Je sice pravda, že rozhodčímu se zápas rozhodně nepovedl, ale zápas jsme si prohráli vlastními chybami a nedůsledností ve vlastní třetině. Brankářům nelze vyčítat vůbec nic, neboť se jednalo ve většině případů o přečíslení, někdy i o dva hráče. Spíš naopak. Myslím, že spoustě dalším gólům zabránily.

Nezbývá nic, než se poučit z chyb a zkusit získat body na dalším utkání. Nebude nijak lehké, ale vzhledem k vyrovnanosti soutěže nebudou letos žádné body zadarmo a budeme se muset o ně pořádně poprat. Takže ve středu od 20:45 ve Slaném máme Plastin. Přijeďte v co největším množství, ať konečně bodujeme.